A babaszoba éppen rosszabbul áll, mint eddig, de ez csak a látszat, mivel Farkas a szoba közepére tolta a nagyobb bútorokat, és kihordta az előtérbe az egyéb, festésnél útban lévő Mütyürketulajdonokat, hogy kedvére pingálhassa a falakat.
Segítségünkre sietett Pöti és Lius is, akik visszatolták a pár hónapja a sarokba vonszolt öreg szekrényt, mert akkor úgy gondoltam, hogy az úgy milyenjólesz. Most meg középen találtam megfelelőnek. Hát kb. ennyi is, amit én hozzátettem a dolgokhoz, mert egyrészt a pocakméretem miatt sem bútortoligálhatok, a festésről is emiatt tiltott le Farkas, és egyébként is nehezemre esett még a levegővétel is a kiharapott influenza következtében. Készül a babaszoba.
Én meg kikészültem. A lázam sajnos elérte a negyven fokos bűvös határt, és se éjjel, se nappal nem tudtuk levinni. Első nap még reménykedtünk az ülőhűtőfürdőbe, a hidegzuhanyba, és Anyika meg Farkas (övé volt a teljes éjszakai műszak) egymást váltva borogatták a végtagjaimat, mellkasomat és a homlokomat, mindhiába. Majd Dr Talánő asszisztense javaslatára Rubophent vettem be, egy nap kettőt is, s míg az első segített, délután a második már meg sem kottyant a lázamnak, s nem mozdult lefelé. Végül kerítettünk egy Algopyrint, ami hatott, s szépen lassan eltűntette a mélyvörös lázrózsákat az arcomról.
Megmaradt viszont az orrfújás és egy borzasztó makacs köhögés, amolyan hirtelenrámtörős, majdnemmegfulladós típusú, amitől egyhamar megfájdult az egész hasam, meghúzódott a köldököm körül, és éjjelente nem hagy aludni. Na, ettől kikészültem, hogy tuti ártok a gyereknek, mert hangos is, rázkódós is, fulladozós is, és sajog a teljes belsőm tőle. Úgyhogy ha éppen nem köhögök, a nappali és a babaszoba között mászkálok fel s alá, sírva mondom a magamét, sorolom a panaszaimat, látványosan sajnálom magam és Mütyürkét, szidom a vírusokat, a gyógykészítményeket. Ja igen, merthogy köhögés ellen van egy-két kismamák által is szedhető szer, azonban legtöbbje cukrosoknak tilos. Aztán kapom az ötleteket, hogy pl. igyak mézestejet, amit a méz miatt nem tehetek....
Aztán nem is voltam éhes, egyáltalán, legszívesebben semmit sem ennék, de hatszor kell naponta, kötelező!!!! Alig tudtam legyömöszölni a falatokat, s az egyik napi mérésemnél sikerült 9,9-es cukormérést produkálnom (Dr Cukorral ma beszéltem, és állítja, hogy az influenza miatt lehet, de azért jól megemelte az inzulinomat, amit figyeljek nagyon, mert ha elhagy a vírus, lehet, túl sok lesz, és lenyomhatja a cukromat.....olyan izgi!)
Most kipróbálok két patásbogyót, az egyik a drosera, a másik pedig cephaelis névre hallgat, és hasonló köhögésre ajánlották, mint ami engem gyötör.
Na és ez a két tenderanyag, amin munkálkodom!!!???? Egész nap ültem a széken a gép előtt, és este hatkor vettem észre, hogy alig bírok felállni, úgy sajog az alvázam, pedig megfogadtam, hogy kétóránként ledőlök tíz percre, de hiába.
Mütyürke tegnapelőtt szinte folyamatosan mozgott, akkor azért féltem, hogy vajon mitől? A rengeteg köhögéstől? Megviselte a láz? Ártottam neki a lázcsillapítóval? A magas cukrom az oka? Hogy lehet az, hogy etse héttől hajnali háromig mozgott keze-lába, akkorákat rúgott, hogy látványosan pattogott a hasfalam rendesen. Farkas éjjel javasolta, hogy menjünk be a kórházba, mert olvasta a könyvbe, hogy az sem jó, ha túl sokat ficánkol a gyerek. Bőgtem. Végül nem mentünk.
Ma meg alig érzem a mocorgást. Most meg mi van? Talán kifárasztotta a sok köhögés? Bestresszeltem a bőgéseimmel? Nem működik jól a méhlepény? Ó, talán valami baja lett és azért fáj ennyire a hasam? Pasi tegnap segített eltávolítani a nemkívánatos szőrszálakat a lábamról, és igen, eljött a pillanat, amit elkerültem volna, és bíztam benne, hogy egyedül is megy, de mégsem. Az alvázboholyeltávolításom nem lett tökéletes, így egyes helyeken pasi jött az elemlámpával meg a borotvával, és megoldotta.....Tudom, mások biztosan egy egész őserdőt visznek a fehérnemű alatt, de engem zavar az egy szál is.
Ma meg a túl kevés mozgolódás miatt javasolta, hogy csak szóljak, és indulunk is a kórházba, de remélem, hogy nincs baj, és ezt megerősítik a szerdai nőgyógyászkukkantáson, majd az azt követő NST-n.